Viktig information till alla medlemmar, kunder, partners etc - Den nya parkeringen och det nya kansliet har öppnat. Den nya huvudingången öppnar kl.16.00 idag!!
Det är full fart på Sparbanken Öresund Fair Play Stadion och förändringens vind sveper över anläggningen i dessa dagar.
Idag har vi öppnat den nya parkeringen med över 50 nya parkeringsplatser. Man kör in från Erikslustvägen och sedan kör man ut via den gamla parkeringen och sedan ut på Mellanhedsgatan. OBS! Det är absolut förbjudet att blockera utfarten från den nya parkeringen till den gamla.
Idag har vi också öppnat det nya kansliet med kontor till all personal i Fair Play TK, BMK Slottstaden & Limhamns TK med totalt 13 kontorsplatser i åtta nya kontor. Det nya kansliet hittar man på andra våningen och man går upp via trappan utanför Fair Play Store & receptionen.
Idag kl.16.00 öppnar vi också den nya huvudingången, som ligger på Erikslustvägen i anslutning till den nya parkeringen och till fler cykelställ.
I veckan öppnade vi också den nya receptionen & den nya butiken - Fair Play Store. Vi har ett antal öppningserbjudande och ni är givetvis hjärtligt välkomna in på ett besök.
Det är fortfarande rörigt i hallen och vi arbetar hårt för att lösa alla små knutar - stora som små.
På måndagmorgon så måste hela den gamla parkeringen vara tom eftersom vi kommer att ta bort alla bodar denna dag. Det är alltså inte tillåtet att parkera där på måndag kl.07.00- ca 15.30.
- Det känns helt underbart att vårt stora hallprojekt börjar närma sig sitt slut och att alla våra över 2800 medlemmar får dra nytta av alla de positiva förändringar som detta ger. Ett stort tack till alla i personalen, som har arbetat extremt hårt de senaste veckorna med att få allt på plats, säger klubbchefen Janne Immonen.
/JI