Vinn en BMW en weekend - spela klubbtävlingen Förenade Bil Open 29 september. För dig som är 8 år och uppåt.
Förenade Bil Open är en ny klubbtävling som vänder sig till alla som vill tävla från 8 år och uppåt & tävlingen arrangeras lördagen 29 september 2012 i samarbete med Förenade Bil.
Tävlingen vänder sig i första hand till dig som inte har tävlat så mycket tidigare. Tävlingen är öppen för alla medlemmar i Fair Play TK och Limhamns TK. I den populära trivseldubbeln (klass TD) kan du anmäla dig med spelare som inte tränar som t.ex. mamma, pappa, kusin, etc.
Matchstart och spelform: Första matcherna spelas kl.16.00. Man kommer att spela i poolspel och matcherna kommer att vara s.k. super-tiebreak (först till 10 poäng).
Lottning och speltider: Publiceras onsdagen den 26 september på www.fairplaytk.se samt anslås på anslagstavlan. Alla spelare är skyldiga att själva ta reda på sina speltider.
Startavgift: 100 kr betalas till tävlingsledaren på plats. Om betalning inte sker i samband med tävlingen tillkommer en faktureringsavgift på 50 kr. Om man INTE dyker upp blir man betalningsskyldig ändå
Tävlingsledare: Hussein Ftouni Kontakt: Hussein Ftouni/receptionen 040-16 55 70.
Stab/matchledare: Marcus Krook, Peter Zakariasen, Erik Lindskog, tennisgymnasieelever.
Anmälan: Görs på lista på anslagstavla eller via anmalan@fairplaytk.se , senast den 24 september.
Pris: Alla deltagare får diplom och det delas ut pokaler & ev nyttopriser till de främsta i varje klass .
Vinnaren i HS Motion och Trivseldubbeln vinner en BMW en hel weekend
Vinnaren i DS Motion vinner en MINI Cooper en hel weekend.
För att priset skall gälla förutsätts att det blir minst 4 deltagare i klassen
Kolla in all info på affischen.
Tävlingsledare: Hussein Ftouni 0737-181401.

Nöjda deltagare - det är kul att tävla!
/JI