Annonsera i nya Fair Play Magazine
Nyheter
Annonsera i nya Fair Play Magazine
Datum september 30, 2022

Fair Play TK ger årligen ut ett nummer av Fair Play Magazine inför elitserien i tennis. Årets nummer ges ut i början av december med sista annonsmaterialdag 28 oktober.

Över 100.000 personer läser Fair Play Magazine varje år och den trycks i 15.000 exemplar och distribueras till ca 11.000 hushåll i närområdet, dvs västra Malmö samt till Fair Play TK:s medlemmar. Den skickas även till alla svenska tennisklubbar, Svenska Tennisförbundet, regionsförbunden, Malmö stad, Riksidrottsförbundet och Skåneidrotten. Den digitala versionen av magasinet distribueras även via mejl till ca 18.000 unika mejladresser och finns tillgänglig på Fair Play TK:s hemsida med över 100.000 besökare/år. Facebook, Instagram, Linkedin och Twitter är ytterligare kanaler genom vilken tidningen sprids. Den kommer att ligga framme på System Verification Fair Play Stadion, med ca 9.000 besökare/vecka under ett års tid från utgivningsdagen.

I tidningen hittar du många intressanta artiklar om tennis och i årets nummer kommer temat att vara Fair Play 50 år.  Du kan bland annat läsa artiklar om Dragos Madaras, som under året har Davis Cup-debuterat och gjort bra resultat, den tidigare världstian Catarina Lindqvist, våra tennistränare, klubbens fantastiska jubileumsår, tennisskribenten Jonas Arnesens krönika, Swedish Tennis Academy och elitseriens program & matcher. Dessutom kommer några av klubbens elitspelare att agera fotomodeller och visa det senaste modet.

Annonsinformation inkl. distribution, priser, material etc här. 

Om du är intresserad av att annonsera – kontakta Jonas Widerberg, jonas.widerberg@fairplaytk.se, 0734-245577.

Tidigare nyheter
Sommarpriser på System Verification Fair Play Stadion
Passa på att spela tennis och padel till rabatterade priser på System Verification Fair...
Anmäl dig till Swedish Tennis Academy Open
Nästa tävling på Limhamn Tenniscenter är Swedish Tennis Academy Open som spelas 27 juli-9...
På måndag startar “Tennis skapar Fair Play i hela Malmö”
På måndag startar “Tennis skapar Fair Play i hela Malmö” med gratistennis i Gullviksparken...
Grupper Kul-i-sommar 17-20 juni
Nästa vecka, 17-20/6, arrangerar vi Kul-i-sommar på System Verification Fair Play Stadion. Vi hälsar...