Annonsera i nya Fair Play Magazine
Nyheter
Annonsera i nya Fair Play Magazine
Datum september 10, 2019

Fair Play Tennisklubb ger årligen ut ett nummer av Fair Play Magazine inför elitserien i tennis och nästa nummer ges ut 2-6 november med sista annonsmaterialdag 13 oktober.

I tidningen hittar du många intressanta artiklar om tennis och i 2019 års tidning(trettonde året) kommer temat vara #TillväxtFairPlay eftersom klubben gör stora satsningar 2019-2020 och vi kan lova att det blir intressant och spännande läsning. Förutom detta blir det bl a artiklar om vårt heltidsproffs Cornelia Lister, collegetennisens möjligheter, inför elitserien, kände tennisskribenten Jonas Arnesens krönika, bildreportage från en dag på Fair Play, nyförvärv förstärker, stor succé med CSR-projekt, intervju med Fair Plays sportchef, elitseriens program & matcher, framtida toppspelare, sentest, Fair Play Top 10, våra tennistränare, Swedish Tennis Academy fortsätter utvecklas, första klubbtidningen, elitserielagen och en hel del annat. Dessutom kommer tio av klubbens elitspelare traditionsenligt att agera fotomodeller.

Denna snyggt paketerade tidning skickas till alla tennisklubbar i Sverige, tennisförbundet, regionsförbunden, 2.850 medlemmar i Fair Play, ca 11.000 hushåll i närområdet, makthavare inom idrotten, alla Fair Plays ca 130 samarbetspartners etc och den trycks totalt i 16.000 exemplar. Dessutom mailas den ut till ca 19.000 unika mejladresser. Givetvis finns den här på klubbens hemsida(som har över 100.000 besökare/år) samt sprids via Facebook(ca 1.650 följare), Instagram(ca 1300 följare) och Twitter. Tidningen kommer att finnas på Fair Play Stadion, som har 9.000 besökare/vecka, under hela året.

Annonsinformation inkl distribution, priser, material etc

Om du är intresserad av att annonsera – kontakta Victoria Roos, 0734-245577.

Nästa nummer ges ut 2-6 november 2019 och sista annonsmaterialdag är 13 oktober.

Läs Fair Play Magazine 2018 med blädderfunktion här.

Läs Fair Play Magazine 2017 med blädderfunktion här.

Läs Fair Play Magazine 2016 med blädderfunktion här.

Tidigare nyheter
Karlén tar plats på scen i sommar
Skämtar han? Nej, Christoffer Karlén är allvarlig när han avslöjar sommarens planer. – Jag...
Schema sommartennis vecka 26
Information om träningstider för sommarträningen på Limhamn Tenniscenter under vecka 26 (måndag 24/6–fredag 28/6)...
Grupper Kul-i-sommar 24-28 juni
Grupper Kul-i-sommar 24-28 juni. Varmt välkomna till en ny fartfylld vecka!   Grupp 1...
Sommarpriser på System Verification Fair Play Stadion
Passa på att spela tennis och padel till rabatterade priser på System Verification Fair...