Läs nya numret av Fair Play Magazine
Nyheter
Läs nya numret av Fair Play Magazine
Datum november 30, 2022

Nya numret av Fair Play Magazine är här. I vårt jubileumsnummer kan du bland annat läsa allt om Elitserien som i år får nytt format. Vi har intervjuat Dragos Madaras, som har haft en händelserik säsong, och Catarina Lindqvist, Sverige främsta damtennisspelare genom tiderna. Författaren Ulf Peter Hallberg har skrivit en fantastiskt bra och mycket läsvärd text om klubbens första år. Precis som i tidigare nummer medverkar tennisskribenten Jonas Arnesen och klubbens elitspelare visar senaste modet.

Fair Play Magazine distribueras till totalt 14 000 mottagare via Svensk Direktreklam och Postnord. Dessutom mejlas den idag till cirka 20 000 mejladresser samt har en stor spridning via sociala medier (Facebook, Instagram, LinkedIn och Twitter). Från och med idag finns Fair Play Magazine också på System Verification Fair Play Stadion. Vi uppskattar att tidningen når minst 120 000 läsare.

Läs Fair Play Magazine digitalt här.

Tidigare nyheter
Karlén tar plats på scen i sommar
Skämtar han? Nej, Christoffer Karlén är allvarlig när han avslöjar sommarens planer. – Jag...
Schema sommartennis vecka 26
Information om träningstider för sommarträningen på Limhamn Tenniscenter under vecka 26 (måndag 24/6–fredag 28/6)...
Grupper Kul-i-sommar 24-28 juni
Grupper Kul-i-sommar 24-28 juni. Varmt välkomna till en ny fartfylld vecka!   Grupp 1...
Sommarpriser på System Verification Fair Play Stadion
Passa på att spela tennis och padel till rabatterade priser på System Verification Fair...