Nya numret av Fair Play Magazine är här
Nyheter
Nya numret av Fair Play Magazine är här
Datum december 1, 2023

Nu är nya numret av Fair Play Magazine ute. Årets nummer kommer i ett nytt format och med ny design. I numret kan du bland annat läsa om hårdsatsande William Rejchtman Vinciguerra som har haft ett fantastiskt tennisår, klubbens senaste investering Zenniz, syskonen Valentinssons tennisresa, Jonas Arnesens krönika och allt inför elitserien. Möt klubbens ordförande Fredrik Ericsson och sex mediaprofiler som svara på tennisfrågor. Dessutom visar klubbens elitspelare upp senaste modet.

Fair Play Magazine distribueras via Svensk Direktreklam till hushåll i närområdet. Den digitala versionen sprids via sociala medier och mejl. Klubbens medlemmar kan hämta ett exemplar på System Verification Fair Play Stadion där den finns från och med i dag.

Läs Fair Play Magazine digitalt här.

Tidigare nyheter
Karlén tar plats på scen i sommar
Skämtar han? Nej, Christoffer Karlén är allvarlig när han avslöjar sommarens planer. – Jag...
Schema sommartennis vecka 26
Information om träningstider för sommarträningen på Limhamn Tenniscenter under vecka 26 (måndag 24/6–fredag 28/6)...
Grupper Kul-i-sommar 24-28 juni
Grupper Kul-i-sommar 24-28 juni. Varmt välkomna till en ny fartfylld vecka!   Grupp 1...
Sommarpriser på System Verification Fair Play Stadion
Passa på att spela tennis och padel till rabatterade priser på System Verification Fair...