Viktig medlemsinformation – hjälp oss att bli bättre
Nyheter
Viktig medlemsinformation – hjälp oss att bli bättre
Datum mars 23, 2021

Fair Play TK arbetar just nu med att ta fram en ny verksamhetsplan för 2021-2024.

Fredrik Ericsson, vice ordförande, och Janne Immonen, klubbchef, presenterar klubben och arbetet med den nya verksamhetsplanen i ett rykande färskt avsnitt av Fair Play TV. Du ser programmet här.

För att kunna staka ut en tydlig riktning och sätta rätt målsättningar för perioden vill vi involvera så många som möjligt i och runtomkring klubben i arbetet. Inte minst är det viktigt att klubbens medlemmar är med och påverkar den riktning vi tar. Därför ber vi nu alla medlemmar att fylla i en SWOT-analys och mejla in till oss senast den 31 mars.

I en SWOT-analys fyller man i fyra olika rutor. Starka sidor och svaga sidor högst upp är en nulägesbild av delarna som Fair Play gör bra och mindre bra. De undre rutorna handlar om vilka hot och möjligheter som finns för Fair Play i framtiden.

Fyll i SWOT-analysen som är bifogad här och skicka in den till jonas.widerberg@fairplaytk.se senast den 31 mars.

Tidigare nyheter
Fair Play Sport Club kallar till extra årsmöte
Den 13/6 hålls ett extra insatt årsmöte i Fair Play Sports Club i konferenslokalen...
Starttider Klubbmästerskap by Förenade Bil
I helgen spelas Klubbmästerskap by Förenade Bil på System Verification Fair Play Stadion. Klassernas...
Sommarrea i Fair Play Store – upp till 70% rabatt
I dag startar sommarrean i Fair Play Store. Kom och fynda från vårt sortiment...
Säkra din plats i höstens padelträning för vuxna
Välkommen till Fair Play Padel Academy – ett träningskoncept för vuxna spelare oavsett nivå...